rejestracja  |  logowanie

Bezpieczeństwo

Wykorzystujemy najbezpieczniejsze mechanizmy ochrony jakie są w tej chwili dostępne. Stosowanym przez nas protokołem transmisji, zapewniającym bezpieczeństwo przesyłania danych w internecie, jest protokół SSL (Secure Socket Layer). Jest to rodzaj zabezpieczenia, polegający na kodowaniu danych przed ich wysłaniem z przeglądarki klienta i dekodowaniu po bezpiecznym dotarciu na serwer sklepu. Informacja wysyłana z serwera do klienta jest również kodowana, a po dotarciu do celu dekodowana.

SSL szyfruje, uwierzytelnia i zapewnia integralność wiadomości. W chwili nawiązania połączenia z bezpieczną (stosującą protokół SSL) stroną WWW ustalane są klucze szyfrujące, stosowane następnie przy przekazywaniu danych między przeglądarką na komputerze klienta a serwerem sklepu. Zarówno uzgadnianie kluczy, jak i sama transmisja są bardzo trudne do złamania.

Kolejnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo jest stosowanie szyfrowania wobec tzw. danych krytycznych a więc wszystkich danych związanych z zamówieniami (danych osobowch, a także adresów e-mail). Do szyfrowania danych używamy najbezpieczniejszych algorytmów szyfrujących dostępnych w tej chwili.

« powrót do: Podstawowe informacje

Szybki kontakt

Projekt i wykonanie: Arena Internet